Корзина
141 отзыв
Пакеты прозрачные для упаковки изделий ручной работыПакеты прозрачные
Контакты
«Каменная радуга»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380674262478
"Каменная радуга"
УкраинаКиевдоставка по всей Украине

Масляна — свято весни!

Масляна — свято весни!

Останній тиждень перед Великим постом – це Масляна (Масниця, Сирна неділя, Масляниця, Запусти, Колодій тощо). Це свято символізує перемогу сили світла та тепла над темрявою та холодом. Масляну на Україні ще називали «колодієм». Так іменували і майстра, що робив колеса. Таке ім’я могло бути і у стародавнього слов’янського божества, яке робило колесну дорогу замість санної та перетворювало зиму на весну. Масляна складається з трьох частин: зустрічі, що починається у понеділок, кульмінації або «перелому» у «широкий четвер» і «прощальної неділі». Головною їжею українців на Масляну були вареники з сиром і сметаною, які годилося варити щодня, а також гречані млинці, смажені на маслі або на смальці. Ідея пробудження, котра становила сутність Масляної не обмежувалася, однак, пробудженням людських почуттів, а стосувалася оновлення всього живого. Люди намагалися магічними способами прискорити цей процес, звільняючись від зими, смерті, мороку: зокрема спалювали або розривали солом’яне опудало Морани – слов’янської богині смерте. При цьому характерно, що вони немовби повертали її землі, аби дати тій силу для нового врожаю. Масляна – час ігор і розваг. На масляному тижні по селах носили солом’яне опудало, в яке діти кидали сніжки. Опудало потім спалювали або топили у річці.
Масляна завершувалася «прощальною неділею», коли всі прощалися з масляним, смачним і веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення за всі образи. У сучасному житті своє місце знайшло трансформоване свято Весни (або проводи Зими), що увібрало в себе чимало рис давньої
слов’янської Масляної. Розважальну частину свята складають народні ігри та звичаї.

facebook twitter
Предыдущие статьи